ШТО Е СЕГА ОВА? Вистината за црвеното месо: Нова студија откри дали е навистина толку нездраво – резултатите може да ве изненадат

Постојат слаби докази дека конзумирањето на непреработено црвено месо доведува до рак на дебелото црево и дојката Конзумирањето непреработено црвено месо не го зголемува ризикот од мозочен удар, сугерира ново …

ШТО Е СЕГА ОВА? Вистината за црвеното месо: Нова студија откри дали е навистина толку нездраво – резултатите може да ве изненадат Read More

Мамини синови: познати мажи кои не кријат колку ги сакаат своите мајки

Со толку многу мајки рамо до рамо за време на долгиот пат до успехот, не е изненадување што многу машки ѕвезди се многу блиски со нивните мајки кои отсекогаш биле …

Мамини синови: познати мажи кои не кријат колку ги сакаат своите мајки Read More

НУТРИЦИОНИСТ ОТКРИ КАКВА ХРАНА ЈАДЕ СЕКОЈ ДЕН: 3 намирници се клучни – го намалуваат холестеролот и спречуваат СРЦЕВИ БОЛЕСТИ

И додека добивате бројни совети од нутриционистите, многумина се прашуваат како изгледа исхраната на самите професионалци. Резултатите можеби ќе ве изненадат, но нутриционистката Кери Гласман открива дека две намирници и …

НУТРИЦИОНИСТ ОТКРИ КАКВА ХРАНА ЈАДЕ СЕКОЈ ДЕН: 3 намирници се клучни – го намалуваат холестеролот и спречуваат СРЦЕВИ БОЛЕСТИ Read More

Сезона на греење: прогнозата на метеоролозите за зимата во Европа може да развесели многумина, еве што предвидуваат тие

Агенцијата ќе ја обнови својата зимска прогноза следниот месец кога ќе бидат активни сите подвижни сили кои го одредуваат времето во зимските месеци, па прогнозата веројатно ќе биде нешто попрецизна. …

Сезона на греење: прогнозата на метеоролозите за зимата во Европа може да развесели многумина, еве што предвидуваат тие Read More

Кејт Мидлтон плени со елеганција во јакна од Зара од 1500 денари

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија на „Newsbeat“ на BBC Radio 1 за Светскиот ден на менталното здравје, а британската миленичка уште еднаш покажа модна скромност по тој повод. …

Кејт Мидлтон плени со елеганција во јакна од Зара од 1500 денари Read More

Џиновско дрво во Амазон, високо 88,5 метри и широко 9,9 метри

Група научници и активисти за заштита на животната средина, предводени од локални водичи, оваа година се обиделе да стигнат до него По три години планирање, пет експедиции и две недели …

Џиновско дрво во Амазон, високо 88,5 метри и широко 9,9 метри Read More

Град во пустината кој не постои ќе биде домаќин на Зимските азиски игри (фото)

Тројена, која треба да биде завршена во 2026 година, ќе вклучува скијачки патеки кои ќе бидат отворени во текот на целата година, вештачко слатководно езеро, кабини, вили и луксузни хотели. …

Град во пустината кој не постои ќе биде домаќин на Зимските азиски игри (фото) Read More

Каква вијагра! За подобра ерекција посегнете по ова овошје

Тоа е природен извор на цитрулин, амино киселина која може да ја подобри ерекција Појавата на Вијагра и други лекови за еректилна дисфункција (ЕД) го револуционизира светот на сексуалната медицина. …

Каква вијагра! За подобра ерекција посегнете по ова овошје Read More

ИМАШЕ ГРАДНИЦИ, гаќички… СЕ! Здравко Чолиќ никогаш не бил поискрен за жените и својата кариера, откри и како ја чувал ЛИНИЈАТА!

Здравко Чолиќ призна што добивал од обожавателите. Здравко Чолиќ е секако една од најголемите ѕвезди на овие простори, а во текот на својата повеќедецениска кариера запознал различни луѓе, особено неговите …

ИМАШЕ ГРАДНИЦИ, гаќички… СЕ! Здравко Чолиќ никогаш не бил поискрен за жените и својата кариера, откри и како ја чувал ЛИНИЈАТА! Read More