ЦЕНАТА НА АЛУМИНИУМОТ ДРАСТИЧНО ЗГОЛЕМЕНА: Шok на берзите по веста за забраната за продажба на руски метал!

Индустриските метали се закануваат со нов бран покачување на цените на суровините по објавувањето на веста дека Лондонската берза за метали (LME) размислува да ја забрани продажбата на стоки од …

ЦЕНАТА НА АЛУМИНИУМОТ ДРАСТИЧНО ЗГОЛЕМЕНА: Шok на берзите по веста за забраната за продажба на руски метал! Read More

Животниот стандард во Југославија бил повисок – Мит или реалност

Од временска дистанца од најмалку 30 години, кога во меѓувреме се сменети многу општествени, политички, економски, културолошки и технолошки околности, неблагодарно е да се прават класични споредби на животниот стандард. …

Животниот стандард во Југославија бил повисок – Мит или реалност Read More

Рaздop во данското кралско семејство откако кралицата им одзеде кралски титули на четири внуци

Се појави јаз во данското кралско семејство по одлуката на кралицата Маргрета да им ги одземе кралските титули на четворица од осумте нејзини внуци со цел да ја „докаже“ монархијата …

Рaздop во данското кралско семејство откако кралицата им одзеде кралски титули на четири внуци Read More

ОД ТОРТАТА „ВЛЕЧЕА“ ЕВРА: Младенците добија необичен подарок, голема свадбена фешта на синот на југословенската музичка ѕвезда

Михајло Шаулиќ, синот на починатиот пејач Шабан Шаулиќ и неговата избраничка Марина Велимировиќ се венчаа во неделата, а прославата ја организираа во еден белградски хотел. На оваа гламурозна прослава присуствуваа …

ОД ТОРТАТА „ВЛЕЧЕА“ ЕВРА: Младенците добија необичен подарок, голема свадбена фешта на синот на југословенската музичка ѕвезда Read More

Роџер Федерер по заминувањето во пензија: Изгубив се!

Со поразот во двојки со Рафаел Нал на Лејвер купот, славниот швајцарски тенисер Роџер Федерер ја заврши кариерата на 42-годишна возраст. Во своето проштално интервју за „Њујорк тајмс“, Федерер откри …

Роџер Федерер по заминувањето во пензија: Изгубив се! Read More

СЕНДИ И МУИК ТАГУВААТ ЗА САКАНАТА ЕЛИЗАБЕТА: Три недели по упокојувањето на кралицата, кучињата се НЕУТЕШНИ, нивното однесување покажува се!

Кучињата на кралицата Елизабета изразуваат длабока тага поради упокојувањето на нивниот сопственик. Британската кралица Елизабета пoчинa пред речиси три недели, на 8 септември 2022 година, а беше погребана во понеделникот …

СЕНДИ И МУИК ТАГУВААТ ЗА САКАНАТА ЕЛИЗАБЕТА: Три недели по упокојувањето на кралицата, кучињата се НЕУТЕШНИ, нивното однесување покажува се! Read More

РУСИНКА Е НАЈСИЛНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ – 173 СЕНТИМЕРИ И 100 КИЛОГРАМИ! Милион следбеници го гледаат нејзиниот нереален изглед! (ФОТО)

Таа е ѕвезда на Инстаграм затоа што нема многу жени на светот кои личат слично. Руската атлетичарка Наталија Кузњецова (31) е светски феномен поради својот изглед. Оваа бодибилдерка е висока …

РУСИНКА Е НАЈСИЛНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ – 173 СЕНТИМЕРИ И 100 КИЛОГРАМИ! Милион следбеници го гледаат нејзиниот нереален изглед! (ФОТО) Read More

Најпознатата љубовница откри како ги освојува богатите мажи: Ако сакате да го „фатите“, гледајте само една работа!

Најпознатата љубовница откри како да освоите богат човек. Најпознатата британска љубовница Гвинет Ли откри како успева да заведе богати мажи. Таа сподели неколку совети како да започнете и одржувате врска …

Најпознатата љубовница откри како ги освојува богатите мажи: Ако сакате да го „фатите“, гледајте само една работа! Read More