НУТРИЦИОНИСТ ОТКРИ КАКВА ХРАНА ЈАДЕ СЕКОЈ ДЕН: 3 намирници се клучни – го намалуваат холестеролот и спречуваат СРЦЕВИ БОЛЕСТИ

И додека добивате бројни совети од нутриционистите, многумина се прашуваат како изгледа исхраната на самите професионалци. Резултатите можеби ќе ве изненадат, но нутриционистката Кери Гласман открива дека две намирници и …

НУТРИЦИОНИСТ ОТКРИ КАКВА ХРАНА ЈАДЕ СЕКОЈ ДЕН: 3 намирници се клучни – го намалуваат холестеролот и спречуваат СРЦЕВИ БОЛЕСТИ Read More

Кејт Мидлтон плени со елеганција во јакна од Зара од 1500 денари

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија на „Newsbeat“ на BBC Radio 1 за Светскиот ден на менталното здравје, а британската миленичка уште еднаш покажа модна скромност по тој повод. …

Кејт Мидлтон плени со елеганција во јакна од Зара од 1500 денари Read More

Џиновско дрво во Амазон, високо 88,5 метри и широко 9,9 метри

Група научници и активисти за заштита на животната средина, предводени од локални водичи, оваа година се обиделе да стигнат до него По три години планирање, пет експедиции и две недели …

Џиновско дрво во Амазон, високо 88,5 метри и широко 9,9 метри Read More

Град во пустината кој не постои ќе биде домаќин на Зимските азиски игри (фото)

Тројена, која треба да биде завршена во 2026 година, ќе вклучува скијачки патеки кои ќе бидат отворени во текот на целата година, вештачко слатководно езеро, кабини, вили и луксузни хотели. …

Град во пустината кој не постои ќе биде домаќин на Зимските азиски игри (фото) Read More

Каква вијагра! За подобра ерекција посегнете по ова овошје

Тоа е природен извор на цитрулин, амино киселина која може да ја подобри ерекција Појавата на Вијагра и други лекови за еректилна дисфункција (ЕД) го револуционизира светот на сексуалната медицина. …

Каква вијагра! За подобра ерекција посегнете по ова овошје Read More

ИМАШЕ ГРАДНИЦИ, гаќички… СЕ! Здравко Чолиќ никогаш не бил поискрен за жените и својата кариера, откри и како ја чувал ЛИНИЈАТА!

Здравко Чолиќ призна што добивал од обожавателите. Здравко Чолиќ е секако една од најголемите ѕвезди на овие простори, а во текот на својата повеќедецениска кариера запознал различни луѓе, особено неговите …

ИМАШЕ ГРАДНИЦИ, гаќички… СЕ! Здравко Чолиќ никогаш не бил поискрен за жените и својата кариера, откри и како ја чувал ЛИНИЈАТА! Read More

Која е жената која го роди детето на Надал? Поради него таа ги жртвуваше најважните работи во текот на 17-те години од врската

Марија Франциска Перело е сопруга на еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Шпанецот Рафаел Надал, а неодамна беше објавена веста дека станаа родители на мало синче. Имено, за Марија …

Која е жената која го роди детето на Надал? Поради него таа ги жртвуваше најважните работи во текот на 17-те години од врската Read More

ИЗБРИШЕТЕ ГО ЗА ДА НЕ НИ СЕ СМЕЕ СВЕТОТ: Снимка од асфалтирање во БиХ стана хит на социјалните мрежи ВИДЕО

Видео од процесот на асфалтирање од Босна и Херцеговина стана вирално. Поставување асфалт во Горња Копривна. Последниот збор на технологијата, стои во описот на снимката. Станува збор за место во …

ИЗБРИШЕТЕ ГО ЗА ДА НЕ НИ СЕ СМЕЕ СВЕТОТ: Снимка од асфалтирање во БиХ стана хит на социјалните мрежи ВИДЕО Read More

Жените и плаќаат цело богатство за да ги научи како да манипулираат со мажите

Таа ги дели жените во три категории и ги споредува со животни – еленот е олицетворение на женската енергија, кравата прави се сама и е уморна, а коњот претставува машка …

Жените и плаќаат цело богатство за да ги научи како да манипулираат со мажите Read More