Беше шампион со Партизан, летово ја одби Црвена Звезда за да вози кампер по Америка!? Сега тренира кај Новак Ѓоковиќ, а еве што е вистината!

Српскиот кошаркар Мирослав Радуљица зборуваше од салата на Новак Ѓоковиќ во Дорчол, каде очигледно се подготвува за новата сезона. Познатиот кошаркар најави дека ќе отпатува во Америка со „Ју групата“ за да вози кампер по познатата „Рут 66“. Заедно со видеата и сликите и теретаната, тој ја објави пораката „Тренинг за рок турнеи… Инстаграмџии и новинари на Инстаграм“, што доволно кажуваше за овие наводи.

Жика Јелиќ од познатиот рок бенд пред неколку недели објави дека Радуљица ќе биде дел од патувањето на групата во Америка, но судејќи по најавата на „Радуљица“, неговите мисли и тренинзи моментално се посветени на кошарката и кариерата. Погледнете како се подготвува кошаркарот во салата на Новак Ѓоковиќ:

„Бевме таму во 2012 година и сега повторно возиме мотоцикли низ Америка. Имаме фантастично сеќавање од тоа возење, па нашиот пријател и моторџија Бошко Чукиќ предложи да одиме во Драга на крајот на септември, јас и уште неколку пријатели.

Меѓу нив е и кошаркарот Мирослав Радуљица, кој има специјална задача да вози голем кампер.Радуљица како малечок имал голема желба да вози камион, па желбата делумно ќе му се исполни.Неколкумина од нас ќе возат мотори, но не секој ден бидејќи турнејата е заморна за сите, од Чикаго до Лос Анџелес“, изјави за „Недељник“ музичарот Жика Јелиќ.

Радуљица летово беше доведен во контакт со Црвена звезда, што го потврди и претседателот на српскиот и регионален шампион Небојша Човиќ. Контактиравме со Теодосиќ, Марјановиќ, Бјелица и Радуљица. Милош има договор со Виртус, Немања го избра Фенербахче, Боби останува во НБА, а ќе има уште контакти со Мирослав. Ситуацијата во моментов е недефинирана“, изјави Човиќ на почетокот на јули. Сепак, оваа соработка не се реализираше, па Радуљица се уште е без клуб. Тој е слободен од минатиот декември, кога ја напушти Јужна Кореја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *