Жената која е прогласена за најлошата мајка на светот: Погледнете што направи додека брзаше по автопатот (Видео)

На интернет се појави вознемирувачка снимка од жена која вози по автопат и ги крши сите можни сообраќајни прописи и правила

Видео кое стана предмет на бес на TikTok покажува бел Hyundai i20 кој се движи со голема брзина.

Снимката е снимена со паметен телефон од совозачкото седиште на друг автомобил. Имено, на видеото се гледаат мајка и ќерка, мало девојче како скокаат и играат на совозачкото седиште додека мајката вози со голема брзина и ја игнорира својата ќерка.

Видеото шокираше многумина

Автомобилот со камерата е ставен покрај бело Hyundai, а на видеото се гледа како мајка и малата ќерка седат на предните седишта без појаси. Во описот на видеото стои: ‘Детето седи на совозачкото седиште без појас’.

Брзо стана јасно дека жената што возела ја пуштила нејзината ќерка да седне на предното седиште без појас.

Спорно е дали дете кое изгледа толку младо треба воопшто да седи на предното седиште без детско седиште. Уште полошо, малото девојче отскокнува на совозачкото место наместо да седи мирно.

Луѓето не можеа да поверуваат што се случува и ја изразија својата загриженост во коментарите.

Еден корисник рече: „Како можеше да ја доведе во опасност вака“, друг додаде: „Искрено ве молам повикајте полиција ако веќе не сте го направиле, ако таа дозволи ова да се случи замислете што друго се случува дома“.

Додека третиот апелираше: „Ве молам спасете го детето од потенцијална штета и дајте го ова видео на полицијата и кажете им ја локацијата“.

@mrharrisonbate

#noseatbelt #momoftheyear

♬ original sound – Jonathan David Harri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *