Скок од мост кој го импесионира светот: Погледнете ја спектакуларната и многу oпacнa групна изведба во Мостар

Познатиот Стар мост во Мостар со децении е едно од омилените места за скокање во реката од голема височина.

Многу луѓе желни за адреналин беа „прифатени“ од Неретва од околу 25 метри. Некои од нив не поминаа најдобро, но тоа никогаш не ги спречи оние кои беа желни да се обидат во тоа.

Така беше и неодамна кога група професионалци ангажирани во таканареченото високо нуркање или нуркање во карпи го изведоа можеби најспектакуларниот и најoпacниoт скок од Стариот мост во Мостар.

Оваа навистина импресивна изведба ги воодушеви присутните гледачи во тој момент, но и сите оние кои имаа можност да ја погледнат на видеото објавено на профилот на Мостар.форевер на Инстаграм.

-Често сум бил присутен при скокање од овој мост, но ова е навистина неверојатно, никогаш не сум видел такво нешто, мислам дека таков скок досега не е изведен – вели еден читател на Курир кој ни го посочи овој фантастичен скок.

На линкот може да го погледнете видеото од скокот.

https://www.instagram.com/reel/Chw3m_Yvem9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *