Таа има 53 години и изгледа одлично – Која е тајната на Џенифер Анистон? Глумицата се им должи на триковите кои постојано ги применува

Луминика Џенифер Анистон (53) сериозно го сфаќа своето здравје и кондиција. Толку сериозно што може да направи триминутно стоење (издржај) без проблем. Сепак, не станува збор за некои посебни супермоќи. Потоа тврди дека клучот е рамнотежата, како во вежбањето, така и во другите здрави навики.

“Некако се придржувам до поедноставните работи и многу пешачам, а не сум опседната со вежбање и правилна исхрана. Почнав малку повеќе да уживам во животот”, тврди Џенифер.

Еве ги нејзините трикови за убаво да изгледа:

1. Поминува многу време на сонце, но знае како правилно да ја заштити својата кожа.

“Креми со SPF фактор се во мојот автомобил, во мојата чанта, во кујната, во спалната соба, во бањата, насекаде. Како и лосионот за раце”, тврди актерката која го нанесува лосионот за тело веднаш по туширањето. , додека телото е сè уште топло.

2. Не можеме сите да имаме инфрацрвена сауна во нашите домови како Анистон, но понекогаш можеме да си дозволиме да ја посетиме. “Го правам ова неколку пати неделно веднаш по вежбањето во теретана. Забележав голема разлика во мојата енергија, подобар сон и подобар изглед на кожата.”

3. Кога работи, станува околу 4:30 наутро. Таа претходно изјави дека денот го започнува со 10 до 20 минути медитација, а потоа појадок и вежбање. „Обично ќе пијам шејк, со некој вид чист протеин, банани, боровинки, замрзнати цреши, стевиа, мешан зеленчук, мака во прав и малку какао“, вели таа. „Ако немам шејк, ќе јадам само тост и пржени јајца со авокадо. Или просо снегулки со бадемово млеко и банани“.

4. Анистон сака да ги меша своите тренинзи. „Имам тренер, жена со која одам на час спин-јога. Вртиме половина час, а потоа правиме јога 40 минути. Тоа е прилично интензивно“, вели таа. „Потоа одам во теретана, каде тренирам за сила или само одам на лента за трчање. Секогаш ми е клучно телото постојано да прави нови работи“. Таа е и голем љубител на боксот.

Како и сите нас, има денови кога навистина не сакате да вежбате, а Џенифер советува да го слушате вашето тело.

5. Недела е ден за нега и тестенини. Типичната рутина за нега на кожата на Џенифер Анистон обично вклучува пилинг, маска, а потоа и серум за хидратација. „Го оставам да делува преку ноќ и кога ќе се разбудам имам блескава кожа“, вели таа.

„Недела е обично денот кога јадам тестенини без да се грижам за совети, а целото семејство се собира и заедно готвиме.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *