Кејт Мидлтон доминираше во Виндзор, целосно ја засени Меган Маркл: Миленичката на Британија јасно покажа кој е главен!

Кејт Мидлтон и Меган Маркл беа облечени во црно по повод смртта на кралицата Елизабета и предизвикаа бројни коментари во јавноста.

Принцот и принцезата од Велс, Кејт Мидлтон и Вилијам, вчера се појавија во Виндзор за да им оддадат почит на обожавателите на монархијата кои се собраа да и оддадат почит на неодамна починатата кралица Елизабета Втора.

Шок за британската јавност беше и доаѓањето на сопругата на принцот Хари, Меган Маркл. Двата пара се видени заедно за прв пат од март 2020 година, а според медиумските шпекулации, изгледа дека браќата ги „закопале секирите“.

Извор од Кенсингтонската палата рече дека Вилијам, принцот од Велс, инсистирал војводата и војвотката од Сасекс да им се придружат на церемонијата, и покрај строгата забрана од неговиот татко, новоименуваниот крал на Велика Британија, Чарлс III.

Како што налага традицијата, Кејт и Меган носеа црни, наизглед идентични фустани, но модните експерти не ја пропуштија дискретната разлика во нивните аутфити, како и однесувањето на едниот и на другиот.

Додека искусната Кејт се насмевнуваше на толпата во Виндзор која ги опсипуваше портите на палатата со цвеќиња, Меган изгледаше неочекувано срушена, имајќи предвид дека јавно го критикуваше целото кралско семејство, вклучително и самата Елизабета.

За разлика од сопругата на Вилијам, која делуваше весело, поранешната актерка остави впечаток дека и е крајно непријатно да биде на тоа место.

И Кејт и Меган носеа фустани со средна должина и затворен врат, но имаше суптилна, но важна разлика во нивниот избор. Кејт, која обично се облекува потрадиционално, избра тесен црн фустан со долги ракави кој го истакна нејзиното совршено затегнато тело.

Меган, која во првата година од бракот со Хари во британската јавност беше прогласена за најстилска дама со сина крв, чии модерни комбинации секогаш беа далеку пошик од оние што ги носеше сопругата на Вилијам, овој пат таа избра малку по „старо -модна“ креација во споредба со оние во кои светот научи да ја гледа.

Фустанот, кој се пламти од половината, изгледаше далеку по „досадно“ од оној што го носеше Кејт.

Погледнете како изгледаа Кејт и Меган во оваа прилика…

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *