СВАДБАТА НА КРИСТИЈАН ГОЛУБОВИЌ НА НАЦИОНАЛНА ФРЕКВЕНЦИЈА! Пренос во живо, 150 гости и луда забава – ова се ДЕТАЛИТЕ!

Кристијан Голубовиќ пред камерите на Задругата ќе се ожени со својата избраничка Крстина Спалевиќ.

Влегувањето во Задруга 6 го потврди Кристијан Голубовиќ и дека со челниците и продукцијата потпишал договор на 10 месеци, а неговото учество чини 500.000 евра.

Неговиот хонорар е убедливо највисок досега кога се во прашање реалните шоуа во Србија, а сега е откриено дека Кристијан пред камерите ќе го каже судбоносното „да“ на својата бремена свршеница Кристина Спалевиќ! Церемонијата е закажана за во октомври, кога на имотот во Шимановци ќе му се придружат неговата поубава половина, кумовите и пријателите.

“Ќе се венчаме во Задруга. Ќе направиме голема прослава во реалното шоу и сите ќе можат настанот да го гледаат на телевизија. Ќе поканам околу 150 луѓе на свадбата. Разговарав со продукцијата и ми кажаа дека е во ред. Ќе биде лудо и незаборавно“, рече Кристијан Голубовиќ и додаде:

„Ги избравме прстените, купени се и само чекаат да си ги ставиме на раце. Се шие специјална венчаница за Кристина. На денот на свадбата во Задруга ќе влезат и нашите кумови, бидејќи јас дефинитивно нема да славам со присутните во реалното шоу. Таму немам пријатели, тие се технички само мои колеги. Во реалноста генерално има еден куп идиоти и никој од нив не може да ми биде кум“, вели Голубовиќ.

Кристина и тој првично планирале да направат свадба на неговиот роденден, 30 ноември, но ја преместија за почетокот на октомври.

„Отпрвин сакавме да направиме свадба на мојот роденден, но Кристина сака да изгледа убаво, а на 30 ноември ќе биде во осмиот месец. Се грижи да биде убава и шармантна кога ќе се оженам со неа, па решив да и  ја исполнам таа желба“.

Голубовиќ објасни зошто решиле да се венчаат додека тој бил во реалното шоу.

„Ниту едно од моите деца не е родено вонбрачно. Се оженив со мајката на Лазар, со мајката на Вера, Ивана, се омажив во црква, а сега решив да се омажам и за Кристина. Ќе имаме син! Ќе се вика Христијан Константин. Кристина сакаше да се вика Христијан  и „само што го додадов ова, Константин. Нејзиниот термин е 6 јануари. На тој ден, пред 27 години, се роди мојот прв син Лазар“, рече тој.

Кристијан вели дека неговата идна сопруга сакала да влезе во реално шоу додека била бремена, но се откажала од таа идеја.

„Тешко и е што се разделуваме, но мислам дека е подобро да ја нема во реалното шоу. Единствен начин да ме дисквалификуваат е таа да влезе. Ако некој ја навреди, ја нападне, би го убил. Не ми пречи мангупите од тастатурата од „Пи*ковац“ кои ме навредуваат на интернет, но некој да ми каже нешто против Кристина в лице, ќе настане хаос“, завршува тој.

Вака Кристијан ја запроси својата поубава половина:

https://www.instagram.com/p/ChxSRVwvaR-/

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *