Цеца посвети песна на големата љубов: Малкумина знаат за врската со овој фудбалер

Цеца Ражнатовиќ долго време го криеше љубовниот живот, а врската со некогаш перспективниот фудбалер остана под превезот на годините, уште пред бракот со Аркан.

Љубовниот живот на Цеца Ражнатовиќ често бил обвиткан во тајност, особено откако таа го загубила сопругот. Таа дури неодамна го покажа своето момче и отворено се појави со него во јавноста. Богдан Срејовиќ беше партнер на пејачката повеќе од една година. Врската заврши на пријателски односи, а сега повторно владее затишје на емотивното поле на Светлана.

Сепак, нејзините љубови пред бракот беа исто така малку познати. Толку многу луѓе не знаат дека таа била вљубена во спортист, а нејзината наклонетост кон спортски настроени мажи е задржана до денешен ден.

Љубовта меѓу Цеца и Владан се разгорела во 1989 година, кога тој беше познат играч на Црвена звезда, а таа беше пејачка во подем која градеше кариера во Белград. Фудбалерот тогаш имал 18 години, а таа само 15. Многумина велат дека нему му е посветена песната „Да го видам“.

Се споменуваше дури и дека се вериле и планирале свадба, но раскинале во 1990 година, кога Владан отишол во војска. И двајцата тргнале по својот пат, а фудбалерот стапил во брак со Сара со која добиле и ќерка. Интересно е што Сара на свадбата ги пеела сите песни на Цеца, а потоа се шегувале на сметка на старата љубов.

„Шегата на страна, Сара сакаше да пеам денеска“, изјави Цеца и коментираше дека сите биле прекрасно расположени.

Таа е презадоволна и што нејзината ќерка Анастасија денеска се забавува со фудбалер. Дури се зборува дека тие двете заедно ќе одат на Светското првенство каде за српската  репрезентација ќе игра Немања Гудељ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *