Детокс смути кој е прав еликсир за здравјето: она што сега најмногу ни треба

Состојки:

1/2 јаболко
1/2 чаша бебе спанаќ
1/2 чаша цвекло
1/2 чаша моркови
1/4 чаша лисја од глуварче
1/4 излупен лимон
1/2 чаша црвена зелка
1/2 чаша вода, 1/2 чаша мраз

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во блендер и блендирајте неколку минути.
Пијте веднаш, по можност наутро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *