Се омажи најубавата Турчинка: Нејзината венчаница е сон на секоја жена, а цела Турција со причина зборува за свадбата

Пред неколку дена една од омилените турски актерки на нашите простори му кажа „да“ на еден млад човек со кој во минатото имаше турбулентна врска.

Турската актерка Демет Оздемир, ѕвездата на сериите „Зејнеп“ и „Сонувач“ е една од најпопуларните познати личности во својата земја, па медиумите постојано пишуваат за нејзиниот приватен живот.

Таа денес е една од најбараните актерки во Турција, многу се пишува за нејзиниот приватен живот, особено за љубовниот, иако се труди тоа да го сокрие од очите на јавноста. Имено, тие ја поврзале со бројни згодни мажи, иако за многумина од нив љубовта била кобна.

Таа се заљуби во пејачот по многубројните повеќе или помалку успешни врски. А и со Огзан не беше се лесно. Парот раскина на крајот на минатата година, но не можеа да живеат еден без друг, па на љубовта и дадоа втора шанса. Познатиот Турчин ја запроси Демет на Денот на вљубените.

Деновиве е особено возбудливо бидејќи Демет го кажа судбоносното „да“! Имено, пред неколку дена актерката се омажи за Огужан Коч, а романтичната прослава што ја приредија дефинитивно ќе биде незаборавна.

Среќната невеста на Инстаграм сподели компилација од кадри од церемонијата и прославата на нивната љубов, а на нив имавме можност да видиме дека Демет облекла неколку бели фустани.

Таа стана сопруга на Коч во интересен фустан со класичен крој – се работи за модел без прерамки, чиј горен дел е корсет, а постепено се проширува од половината. Сепак, не се работи за модел „веќе видено“, бидејќи Демет се одлучи за необична мрежеста венчаница, а дополнителна доза на гламур и традиција постигна благодарение на луксузниот превез кој падна на подот.

Љубовниот живот на Демет Оздемир

Актерот Јусуф Чим не можеше да одолее на нејзиниот шарм, со кој идната невеста глумеше во серијата „Мирис Јагода“ во 2015 година. Тие се забавуваа две години и беа на прагот да се венчаат. Но, тие нагло раскинале, бидејќи, како што истакнаа, љубовта згаснала.

По Јусуф, Демет се заљубил во колегата Сечкин Оздемир. Тие за прв пат беа видени во јавноста во 2018 година, но преовладува мислењето дека нивната романса започнала многу порано.

Оваа убава актерка се појави и во спотот на поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, познатиот турски пејач Мустафа Сандал. Токму тогаш меѓу нив се појавија некои искри.

Дефинитивно, нејзината наинтересна  врска беше со актерот Џана Јаман, кој и беше партнер во хит серијата „Загатка“.  Многубројните фанови навиваа за нивната љубов, бидејќи хемијата меѓу нив беше повеќе од очигледна.

Сепак, на крајот пејачот Огзан Коч и го украде срцето на познатата Санем. Очигледно не можеле долго еден без друг, па на љубовта и дале уште една шанса. Се покажа дека не можеле да донесат подобра одлука.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *