150.000 евра САМО ЗА СМЕСТУВАЊЕ И ВЛЕЗНИЦИ ЗА 80 ПОКАНИ: Ѓоковиќ и Сашка ќе слават 4 дена – откриени сите детали од венчавката!

Ѓорѓе Ѓоковиќ и Сашка Веселинов на 12 септември ќе се венчаат во црква во Белград, по што прославата ќе продолжи во Црна Гора, во познатото одморалиште во Херцег Нови.

На свадбената прослава во Црна Гора ќе присуствуваат само членовите на нивните семејства и најтесниот круг на пријатели.

„Иако и Ѓорѓе и Сашка се трудеа да ги задржат сите детали од венчавката во строга тајна, во Црна Гора се брзо се дознава. По венчавката во Белград, која најверојатно ќе се одржи во Соборната црква, а на која семејството Ѓоковиќ е исклучително приврзан и каде што некогаш биле и кумови на славата на храмот, веднаш ќе се упатат кон Црна Гора.

Ова е најверојатно затоа што некои од роднините на невестата се за свадбата да се одржи во црквата Свети Сава. Па ќе видиме што ќе се одлучи последно. Како што се зборува во Црна Гора,  овде младенците ќе пристигнуват со околу 80 гости. Колку се грижеа за гостите се гледа од тоа што Ѓорѓе и неговата бремена свршеница им обезбедија на сите авионски карти и сместување во луксузен хотел“, вели неименуван извор на Курир и откри дека детали за свадбата:

„Гостите во Црна Гора ќе престојуваат четири дена, за време на кои ќе бидат организирани неколку забави. За секоја од овие забави во поканата е наведен посебен дрес код кој ќе треба да го почитуваат сите гости. Меѓу гостите, покрај членовите на семејството, ќе им бидат најдобрите пријатели, а ќе присуствуваат и блиски соработници. Се ќе биде на највисоко ниво, од трпезата каде ќе има специјалитети од сите кујни на светот, пијалоци и добра музика. Венчавката може да ја надмине таа на Ноле и на Јелена“.

Ноќевање во хотелот каде што резервирале сместување за своите гости за две лица за четирите дена што ќе престојуваат чини 3.300 евра, додека цената на повратниот авионски билет е околу 200 евра. Наводно сите овие трошоци ќе изнесуваат 150.000 евра и тоа само за сместување и превоз на гостите. Ноле и Јелена исто се венчаа во Црна Гора, која особено ја сакаат, со таа разлика што тие го избраа Свети Стефан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *