Мамини синови: познати мажи кои не кријат колку ги сакаат своите мајки

Со толку многу мајки рамо до рамо за време на долгиот пат до успехот, не е изненадување што многу машки ѕвезди се многу блиски со нивните мајки кои отсекогаш биле нивни најголеми поддржувачи, а овие познати мажи гордо го истакнуваат тоа.

Без разлика колку години имаат, постојат мажи кои секогаш ќе имаат блиски односи со своите мајки. Сите ние обично познаваме барем еден маж кој е многу приврзан за својата мајка…а истото важи и за познатите мажи.

Патувањето до ѕвездите може да биде долг процес. Талентот често се стекнува уште од мали нозе, а најчесто зад него стои родителот.

Потребна е внимателна мајка или татко што презема ризик за да го препознае талентот на своето дете и потоа да најде можности на млада возраст да помогне во развојот на нивната вештина, без разлика дали се работи за глума, пеење или спорт.

Со толку многу мајки рамо до рамо за време на долгиот пат до успехот, не е изненадување што многу машки ѕвезди се многу блиски со нивните мајки кои отсекогаш биле нивни најголеми поддржувачи.

Во многу од случаите што ги истакнавме, овие мајки сами ги воспитувале своите синови, а тоа само помогнало да се зацврсти нивната врска. За овие познати мажи, нивните мајки несомнено се главната женска фигура во нивните животи, секако со посебно место и за нивните партнерки. Проверете кои познати мажи се познати како најголемите мамички момчиња во Холивуд.

Рами Малек и Нели Малек

Кога Рами Малек го доби Оскарот за најдобар актер за улогата во Боемска рапсодија, првата личност на која и се заблагодари беше неговата мајка. Освен тоа, 40-годишниот актер често ја носи мајка си на доделување и гордо и истакнува колку ја сака.

Киану Ривс и Патриша Тејлор

Кијану Ривс е еден од оние познати мажи кои сите едноставно ги сакаат, а јасно е и зошто. Скромен, едноставен и симпатичен, не е ни чудо што 56-годишниот актер има толку блиски односи со својата мајка.

За време на еден од неговите говори за прифаќање, тој емотивно рече: „Сакам да и се заблагодарам на мајка ми – која кога на 15-годишна возраст ја прашав дали е во ред да станам актер, рече: „Прави што сакаш, драги !

Крис Прат и Кети Прат

Секоја година Крис Прат посветува пост за Денот на мајката на својата мајка. Оваа година тој напиша дека поради неговата мајка знаел дека е сакан секоја секунда од неговото детство, а минатата година напиша: „Среќен Ден на мајката на мајка ми Кети.

Ви благодарам за вашата радост, вашето мечтаење, вашиот недостаток на цинизам и вашата страст за сите работи за забава и игри. Сите тројца сме многу благодарни што ве имаме како мајка. Ни го дадовте секој момент од вас. И без разлика на нашите борби, се смеевме секој ден. Ви благодарам. Те сакам“.

Тимоти Шаламе и Никол Флендер

Дали знаевте дека овој 25-годишен актер веќе има освоено 40 награди и има 87 номинации? Во еден од неговите енергични говори на доделувањето на наградата, тој се погрижи да и се заблагодари на својата мајка на многу посебен начин:

“Таа е причината поради која сум жив, таа е причината поради која имам актерска кариера. Мамо, те сакам!” Дополнително, актерот ја однесе својата мајка на Златните глобуси 2019 година, каде што обајцата носеа облека дизајнирани од Вирџил Аблох, машки уметнички директор на Луј Витон.

Џастин Тимберлејк и Лин Бомар Харлес

Џастин Тимберлејк ја нарекува својата мајка „мајка суперхерој“ – и тој е во право, сите наши мајки имаат супермоќи. „Среќен сум што те имам како моја ѕвезда водилка на ова лудо возење! Ме научи толку многу и секогаш ќе ја ценам секоја лекција што си ми ја научил. Исто така, сè уште го правиш најдобриот тост со шеќер од цимет на планета. Те сакам, мамо“.

Рајан Рејнолдс и Тами Рејнолдс

Рајан Рејнолдс има посебен однос со својата мајка, па често ја носи на важни настани на црвениот тепих. „Ја сакам мајка ми. Ја сакам нејзината подготвеност да проба што било.

Џаред Лето и Констанца Лето

„Мајка ми отсекогаш сакаше да направи нешто подобро со својот живот и за своите деца…Таа ме научи да сонувам и потоа да ја работам потребната работа за да ги остварам тие соништа.

Најдоброто нешто е што можам да им се заблагодарам на луѓето кои веруваа во мене толку долго. Секој од мене можеше да ги помине овие моменти зборувајќи за мајка ми.

Таа е најдобра“, рече 49-годишниот актер кога го освои Оскарот за најдобра споредна машка улога во 2014 година за „Далас Дилер“.

Двејн Џонсон и Ата Џонсон

Двејн Џонсон го зафати интернетот во 2015 година со оваа слатка објава: „Седам спроти мајка ми кога одеднаш ме погледна и ми рече: „Сине, не можам да верувам во животот што го имам…бабите и дедовците би биле толку горди.’

Ја прашав: ‘Дали си среќна, мамо?’ „Дали сум среќен? Порано се грижев како ќе купам намирници, а сега штотуку ми послужија појадок пред мојот нос.

Да, синко, не можев да бидам посреќен“. И знаете кога родителите ни велат дека се среќни, тоа не прави толку среќни, бидејќи тоа значи дека сме завршиле добра работа како нивни деца“.

Леонардо ди Каприо и Ирмелин Инденбиркен

Мајката на овој 46-годишен актер остана клучна фигура во неговиот живот. Без разлика дали ја носи на одмор или како придружник на црвениот тепих, Леонардо ди Каприо секогаш истакнува колку ја сака својата мајка и колку и е благодарен.

„Немаше да стојам овде да не беше оваа личност. Не пораснав во привилегиран живот – пораснав во лошо соседство во источен Лос Анџелес, а оваа жена ме возеше три часа до училиште секој ден за да ми даде поинаква можност.

Денес е нејзиниот роденден. Затоа, мамо, среќен ти роденден. Те сакам многу“, рече тој кога го прими Оскар за улогата во The Revenant.

Бредли Купер и Глорија Кампано

Многу познати мажи ги носат своите мајки на награди, но ретко се уште живеат со мајките, како што е случајот со овој 46-годишен актер.

Но, според NY Daily News, не треба многу да се грижиме – тој привремено се преселил кај мајка си откако татко му починал за да и олесни во оваа нова фаза од животот, а актерот откри како тоа уште повеќе ги зближило. .

„Моето семејство е многу блиско, а смртта на татко ми тешко нѐ погоди сите. Си требаме еден на друг. Иако призна дека оваа животна ситуација понекогаш знае да биде тешка, сепак заклучи: „Не би можел поинаку“.

Кристијано Роналдо

Еден од најуспешните фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, иако не е холивудска звезда, сепак е важно да се напомене дека е многу голем мајкин син.

Тој никогаш не криел дека неговото семејство е на прво место. Една од главните улоги во неговиот живот ја игра неговата мајка Марија Долорес дос Сантос Авеиро.

Роналдо никогаш не бил близок со својот татко и вели дека тој е виновен за тешкото детство. Имено, неговиот татко починал на 53-годишна возраст од последици на зависност од алкохол.

Роналдо и мајка му се неизмерно блиски, се поддржуваат во сите животни ситуации. Покрај тоа, фудбалерот често ја опсипува со скапи подароци, па Марија се пофали дека минатата година за Денот на мајката од синот добила скап мерцедес.

Секогаш кога ќе се укаже прилика, тој се обидува да ѝ посочи колку ѝ е благодарен за се и забележува дека немало да успее без нејзината помош, но изгледа и дека таа има големо влијание врз фудбалерот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *