Миша Гроф за Николина: „Таа долго време глумеше тажна вдовица. Додека син ми лежи под земја, таа пие алкохол на јахти

Таткото на починатиот Видоје Ристовиќ за српските медиуми изјави дека му е жал што времето не му дозволило да му покаже на синот каква е Николина.

Таткото на покојниот Видоје Ристовиќ, Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, проговори за својата снаа Николина Ристовиќ (46) и рече дека му е жал што синот ја избрал.

-Жал ми е само што не можевме навреме да му докажеме на Видоје каква е Николина. Околу него имаше толку убави, паметни и културни девојки, а тој ја избра неа – изјави Миша за Курир.рс. Тој додаде дека не е изненаден од нејзиното однесување.

– Долго време глумеше ужалена вдовица. Кажав дека го користела син ми само за пари, а сега тоа го докажа. Веќе патува, одмара со пријателите, позира во миничи. Додека син ми лежи под земја, таа пие алкохол на јахти и слави. Не знам што слави – рече тој. Неодамна во јавноста стигна веста дека Николина наскоро ќе ја видиме на ТВ Уни каде ќе води емисија која ќе обработува интригантни животни теми, а тоа не пропушти да го коментира ниту Миша.

– Слушнав дека нашла работа на телевизија, а тоа не ме чуди, снаодлива е. Иако до сега Видоје ги наоѓаше нејзините ангажмани бидејќи никој не сакаше да ја вработи – рече тој. Инаку, во јули и самиот Миша изјави дека не знаел дека бара работа и дека тој лично ќе и помогне.

-Ако повторно бара работа, ќе и помогнам. Не ни знаев дека бара работа – рекол Гроф за 24 часа. Неколку недели по смртта на нејзиниот сопруг, Николина и Миша се степале во јавноста, но таа решила да стави крај, па целиот случај го предала на адвокатите. Преку адвокатот Силвио Храсте, за RTL Exkluziv било потврдено дека заедно со другите постапки што беа поведени во Хрватска и Србија, против Виктор Ристовиќ е поднесена и кривична пријава за кривично дело семејно насилство. Составен е со помош на српската адвокатска канцеларија Поповиќ. Виктор Ристовиќ, како што самиот изјави, често се среќава и со своите адвокати за да ги обезбеди сите уметнички дела што ги поседува, а тоа секако има врска со најважната постапка што веќе е покрената во Србија – оставинското рочиште.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *