СИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ИДНАТА КУМА НА АНАСТАСИЈА РАЖНАТОВИЌ Е ПОУБАВА ОД НЕА: Има 2 факултети, а дедо и е ЛЕГЕНДА

Идната кума на Анастасија Ражнатовиќ има неверојатна харизма, а дипломирала на два универзитета!

Убавата Тара Милутиновиќ, која полека ја освојува актерската сцена кај нас, неодамна ја имаше премиерата на својот прв филм „Ала је леп овај свет“ каде ги заслепи сите со својот холивудски изглед! Ретко кој може да и одолее на нејзината насмевка, а таа почнува да остварува се позабележителни улоги, а многумина и предвидуваат многу успешна кариера.

Имено, таа на пошироката јавност и стана позната како една од најдобрите пријателки на Анастасија Ражнатовиќ, но ретко кој знае дека Тара е внука на легендарниот фудбалер и тренер Велибор Бора Милутиновиќ.

И не само тоа, оваа убавица е и наследничка на познатото телевизиско лице Драгана Милиќевиќ, која Тамара ја доби  од бракот со Урош Милутиновиќ. А со некогашниот фудбалер, поранешната водителка има уште една ќерка, Дарија.

Малкумина знаат дека оваа убавица дипломирала на два универзитети. Најпрво дипломирала на Економскиот факултет и сфаќајќи дека, сепак, актерството е она во што најмногу се пронаоѓа, дипломирала и на Факултетот за современи уметности во класата на Вида Огњеновиќ.

– Прво, завршив економија, ми се допадна, но имав погрешна идеја за тоа како ќе изгледа. Бев многу млада, влегов на факултет на 17 години и се гледав себеси како успешна жена. Кога се вработив, бев многу несреќна во канцеларијата, се чувствував како да побегнав од себе – открила еднаш младата актерка.

Таа нагласи дека во се ја има поддршката од мајка и.

– Се сетив како се чувствував кога бев мала и сфатив дека сакам да глумам. И кажав на мајка ми дека морам да го сторам тоа, а таа целосно ме поддржа, ми рече дека треба да бидам јас – заклучила Тара.

Покрај тоа што има голем актерски талент, таа е многу надарена кога е музиката во прашање. Медиумите ја забележаа уште во 2013 година, кога во Народното собрание на Србија доби специјална награда од Спортскиот сојуз на Србија во името на нејзиниот дедо.

Пријателство уште од детството

Тара и Анастасија Ражнатовиќ се заедно повеќе од една деценија и се голема поддршка во животот. Актерката е добредојдена гостинка во домот на познатата пејачка, а наследничката на Цеца истакна дека таа е и нејзина идна кума.

– Таа е мојата најдобра другарка. Утре таа ќе биде кума на мојата свадба. Ништо не ми е тешко да направам за неа. Се познаваме и се дружиме од мојата 12-та година. Тара, на пример, цел живот го стави на пауза од две недели за да ми се посвети исклучиво на мене, кога дознав дека имам корона – истакна Анастасија.

Од друга страна, пејачката беше една од првите кои се појавија на премиерата на филмот „Ала је леп овај свет“, за да биде со нејзината најдобра пријателка во многу важен момент за неа во досегашната кариера. Таа за оваа пригода избра многу интересен црн кожен аутфит, кој го зачини со многу ефикасна светло сина чанта. А потоа имаше интересен осврт на актерската професија.

– Никогаш не знаеш, кога бев мала одев на часови по глума, ми беше супер. На крајот престанав и почнав да пуштам музика, но никогаш не се знае – заклучила младата музичка ѕвезда, а некои од нејзините најубави изданија неодамна можете да ги погледнете подолу:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *