ЛИСТА НА 25 НАЈУБАВИ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ ВО 2022 ГОДИНА: Убавицата која го зазеде првото место засени уште многу познати дами

На листата на „aubtu.biz“ има жени од најразлични професии, како и со различни типови на изглед. Дел од нив имаат природен изглед, а другите се поддржувачи на естетските корекции.

На листата на најубави жени се најдоа 25 познати убавици, а се рангирани од 25. до 1. место.

1. Емилија Кларк

Британската актерка се најде на 25 место меѓу најубавите жени.

2. Анџела Бејби

33-годишната манекенка и актерка се најде на 24 место.

3. Аријана Гранде

Американската пејачка ја зазеде 23-та позиција на листата на најубави жени.

4. Зозибини Тунц

Мис Универзум и модел се рангираа на 22 место.

5. Марго Роби

Австралиската актерка беше на 21. место.

6. Натали Портман

Американската актерка ја зазеде 20-тата позиција на листата на најубави жени.

7. Кристина Агилера

Своето место на листата на најубави жени го најде и американската пејачка, која се најде на 19-тото место.

8. Џенифер Анистон

Познатата американска актерка се најде на 18 место.

9. Шакира

Колумбиската пејачка со специфичен глас се најде на 17 место меѓу најубавите жени.

10. Џенифер Лопез

Познатата пејачка Џенифер Лопез го зазеде 16-тото место.

11. Кристина Хендрикс

Американската актерка своето место на оваа листа го најде на 15. позиција.

12. Меган Фокс

Атрактивната актерка го зазеде 14-тото место на листата на најубави жени.

13. Ема Вотсон

Ѕвездата од серијата Хари Потер се најде на 13-то место.

14. Гал Гадот

Поранешната мис на Израел се најде на 12. позиција.

15. Пријанка Чопра

Една од најплатените индиски актерки и пејачки се најде на 11-то место.

16. Бијонсе

Американската пејачка го зазеде 10-тото место.

17. Ема Стоун

Американската актерка се најде на 9-та позиција.

18. Тејлор Свифт

Пејачката го зазеде осмото место.

19. Ајшварија Рај Бакчан

Индиската актерка и поранешна Мис на светот го најде своето место на 7-та позиција.

20. Блејк Лавли

Американската актерка го зазеде своето место на 6-та позиција на листата на најубави жени во светот.

21. Скарлет Јохансон

Познатата актерка беше на 5-то место.

22. Дипика Падуконе

Уште една индиска актерка ја краси листата на најубави жени во светот, а таа е на 4-то место.

23. Анџелина Џоли

Очекувано на листата се најде и една позната актерка која се најде на третото место.

24. Бела Хадид

Познатата манекенка го зазема 2-то место на листата на најубави жени.

25. Џаел Шелбија

Според споменатиот сајт, манекенката и актерка е најубавата жена на светот, која се наоѓа на 1-та позиција.

Младата манекенка беше прогласена за најубава жена и во 2020 година, а во тој момент имаше 19 години.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *