НАЈТЕШКИТЕ ДЕНОВИ НА МИЛЕНИЧКАТА НА ТРАМП: Иванка снимена во солзи! По загубата на мајката, уште една лоша вест (ФОТО)

Иванка Трамп, ќерката на Доналд Трамп, е снимена како тажно шета низ улиците на Мајами, а се верува дека е вознемирена поради својот сопруг Џаред Кушнер. Иванка Трамп (40) е најпозната како ќерка на поранешниот американски претседател и милионер Доналд Трамп, но многумина не знаат дека таа е и посветена сопруга и мајка. Имено, Иванка е претприемач и поранешен политички советник, како и сопруга на Џаред Кушнер, исто така претприемач, инвеститор и политички консултант со кој има три деца. Семејството Трамп-Кушнер е олицетворение на американскиот сон – богат, успешен и згоден, но се чини дека во моментов не им е лесно. Иванка е снимена како шета низ улиците на Мајами во солзи, а сето тоа поради здравствената состојба на нејзиниот сопруг, кој долго време се бори со малигниот тумор на тироидната жлезда. Иванка е снимена како телефонира облечена лежерно, додека плаче на мобилен. Таа не можеше да ги сокрие солзите ниту под очилата за сонце, а папараците ја снимија нејзината тага. Познато е дека пред неполна недела сопругот на Иванка, Џаред, беше подложен на опасна операција за отстранување на тумор, а таа не му е ни прва. Иако семејството даде официјална изјава дека операцијата поминала добро, се чини дека Иванка како грижлива сопруга сепак е многу потресена од целата ситуација. Џеред долго време криел од јавноста дека се бори со ракот, но всушност се разболел додека работел во Белата куќа пред неколку години. Инаку, Иванка и Џаред имаат три деца, ќерката Арабела и синовите Џозеф и Теодор, а семејството живее на сончев имот на Флорида. Иванка славата ја стекна благодарение на тоа што е ќерка на контроверзниот бизнисмен и поранешен американски претседател Доналд Трамп, а моментално е целосно посветена на улогата на мајка, а се чини дека не и недостига политички ангажман. Неодамна почина нејзината мајка, првата сопруга на Трамп, поранешната манекенка Ивана Трамп. Иванка е и модна икона и симбол на успешна жена која совршено ги балансира семејните и деловните обврски, но во текот на животот со неа се поврзуваа многу скандали и контроверзии. Како што знаеме, за време на нејзиниот живот и работа во Белата куќа, многу се зборуваше за “изопачената врска” помеѓу таткото на Доналд и Иванка, а сето тоа поради неговите несоодветни изјави на темата за нивната врска. Имено, поранешниот американски претседател честопати беше познат по тоа што непримерно ја допира својата омилена Иванка, а еднаш ја шокираше јавноста со изјавата дека „секако ќе се забавувал со неа доколку таа не е негова ќерка“. Тој често јавно го коментираше нејзиниот физички изглед, односно „најдоброто тело“. Од друга страна, Иванка никогаш не дала причина да прави скандали за неа. Таа отсекогаш била примерен студент, убавица и претприемач, а денес важи и за модна икона. Се надеваме само дека нема да мора повторно да плаче на улица.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *