ТИТО ГО ЈАДЕШЕ, А ЦЕЛА ЈУГОСЛАВИЈА ГО ОБОЖАВАШЕ: Еве што ви е потребно да го направите Титовиот колач (видео)

Кремаста торта по стар рецепт. Беше незаменлив дел од трпезата во Југославија, а беше и едно од омилените колачи на Тито, по што и го доби името.

Состојки:

За бисквитот:

4 јајца

200 гр шеќер

1 ванилин шеќер

100 гр мелени ореви или лешници

5 лажици сварено црно кафе – ладно

5 полни лажици брашно

1 прашок за пециво

3 лажици масло

За првиот фил: 400 мл млеко

5 полни лажици брашно

2 жолчки

За второто полнење:

200 гр маргарин

10 лажици шеќер

1 ванилин шеќер

100 гр стопено чоколадо

3 супени лажици ореви

Подготовка:

Бисквити: Одделете ги белките од жолчките, а потоа изматете ги белките додека смесата не се згусне и стане како шлаг крем.  Во жолчките додадете шеќер, па изматете. Во смесата со жолчките додадете масло, изладено сварено кафе, брашно, прашок за пециво и ореви и измешајте сè додека не се соедини. На крајот можете да ги додадете и белките.

Изматениот бисквит печете го на 180 степени околу 30 минути.

Прв фил: Во млекото додадете ги жолчките и брашното и изматете со миксер. Потоа ставете го на шпорет малку да зоврие за да направите пудинг.

Втор фил: Растопете чоколадо и додадете маргарин. Потоа додадете го шеќерот, ванилиниот шеќер и оревите и сè заедно измешајте.

* Убаво соединете ги двата филови. Врз кората намачкајте богат фил, па посипете со мелени ореви и чоколадо.

Пријатно!

Видео од подготовката на колачот погледнете ТУКА!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *