ОД ТОРТАТА „ВЛЕЧЕА“ ЕВРА: Младенците добија необичен подарок, голема свадбена фешта на синот на југословенската музичка ѕвезда

Михајло Шаулиќ, синот на починатиот пејач Шабан Шаулиќ и неговата избраничка Марина Велимировиќ се венчаа во неделата, а прославата ја организираа во еден белградски хотел.

На оваа гламурозна прослава присуствуваа многу угледни личности од јавниот свет, но семејството Шаулиќ не застана тука.

По големата венчавка, семејството организирало уште една прослава еден ден подоцна.

Тие направија забава под шаторот каде забавата беше добра како и првиот ден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *