РУСИНКА Е НАЈСИЛНАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ – 173 СЕНТИМЕРИ И 100 КИЛОГРАМИ! Милион следбеници го гледаат нејзиниот нереален изглед! (ФОТО)

Таа е ѕвезда на Инстаграм затоа што нема многу жени на светот кои личат слично.

Руската атлетичарка Наталија Кузњецова (31) е светски феномен поради својот изглед.

Оваа бодибилдерка е висока само 173 сантиметри, но поради нејзините неверојатни мускули тежи преку 100 килограми.

На интернет има многу информации за нејзината тежина, а најмногу варираат во зависност од тоа дали на Наталија и претстојат натпревари.

Долната граница е 90 килограми, а веб-страниците тврдат дека Наталија Кузњецова има дури 125 килограми!

Ова се веројатно бројките кога таа е целосно подготвена за големо натпреварување, бидејќи е професионален бодибилдер.

Има неколку државни рекорди во овој спорт, а своевремено беше и европски шампион во две дисциплини.

Сепак, тие титули не и ја донесоа популарноста што ја има на социјалните мрежи. Луѓето ја следат поради нејзиниот неверојатен изглед, а дури милион луѓе на Инстаграм со нетрпение ја чекаат нејзината следна фотографија.

Некои од нив се само за да критикуваат и коментираат дека нејзиниот изглед воопшто не е природен, а други ја фалат со цела уста.

Меѓу нив има и такви кои во коментар и оставаат само симболи на прстенот како понуда да се омажи за нив.

Оние кои оставаат негативни коментари веднаш се блокирани, признава Наталија.

Не сме сигурни дека би имале смелост да и кажат нешто лошо на лицето на руската бодибилдерка доколку ја сретнат лично, бидејќи ваквите мускули секако не се неупотребливи.

Во продолжение погледнете уште неколку импозантни фотографии од најсилната жена во светот.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *