Најпознатата љубовница откри како ги освојува богатите мажи: Ако сакате да го „фатите“, гледајте само една работа!

Најпознатата љубовница откри како да освоите богат човек.

Најпознатата британска љубовница Гвинет Ли откри како успева да заведе богати мажи. Таа сподели неколку совети како да започнете и одржувате врска со богатите припадници на машкиот пол.

Според неа, постојаната забава е досадна, особено кога некому треба да бидете „личен терапевт“ и да слушате секојдневни приказни за пари, трошоци, здравје итн.

Оваа 45-годишна љубовница сака да ужива со богати и успешни мажи, а повеќето од нив ги наоѓа на Интернет и на страниците за запознавање.

Сепак, таа е среќна што ги запознава и на бројни настани  кои богатите мажи сакаат да ги посетуваат: приватни уметнички изложби, аукциски куќи, ревии за автомобили и часовници.

„Повеќе да внимавате на мажите кои пазарат, а не на оние кои се таму само за дружење, затоа што првите навистина имаат пари, некој што е навистина богат не се фали со брендирана облека, која има лого на некоја скапа и луксузни модни куќи“, рече таа и истакна дека богатите луѓе не се облекуваат така.

Таа објасни дека богаташите обично носат кожен часовник и ист пар чевли што ги имаат во три различни бои, бидејќи претпочитаат да избираат и да го ценат квалитетот.

Исто така, таа објасни дека е подобро да се избере маж со самодоверба.

“Мажите кои се избориле низ животот и заработиле сè сами, всушност не ги интересираат парите.

Тие сакаат да ве запознаат, да разговараат со вас и да остварат вистински контакт и врска, бидејќи за нив тоа е вистинското богатство. “, објасни оваа љубовница на крајот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *