ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА МАЈКАТА НА МЕГАН МАРКЛ: Тие се сосема спротивни – не сака луксуз, но сака ПИРСИНГ И ТЕТОВАЖИ!

Додека Меган Маркл целосно го промени својот живот, нејзината мајка Дорија Рагланд остана доследна на својот вкус и старите навики.

Меган Маркл припаѓаше на кралското семејство и додека за неа постоеја строги правила кои мораше да ги следи, нејзината мајка не се откажа од вообичаениот живот. Дорија Рагланд има 66 години, сè уште живее во куќа во Лос Анџелес и никогаш не сакала да прифати полуксузен начин на живот и да се пресели во полуксузна вила.

Дорија работеше како социјален работник во клиника за ментални болести, а јавноста можеше безброј пати да види дека таа води сосема нормален живот. Благодарение на папараците кои ја следеа, можевме да видиме дека Дорија секојдневно оди во продавница, го шета својот миленик и дека не пати од брендирана облека.

Дорија најмногу сака да носи тренерки, а она што е особено интересно е што има пирсинг на носот и тетоважи. Пред неполн месец медиумите брмчеа за нова тетоважа на нејзината десна рака, која наводно е посветена на Меган Маркл.

„Тетоважата е прилично голема и го покрива поголемиот дел од нејзината десна рака. Изгледа како некој вид на цвет и е прилично сложена. Се протега до поголемиот дел од подлактицата. Дорија ја нарече Меган „Моите цвеќиња“, па многумина претпоставуваат дека е посветена на неа. “, рече близок извор неодамна.

Меган во едно интервју откри дека нејзината мајка е секогаш весела.

“Таа секогаш им помага на другите. Сака помфрит и торта со лимон. Ако некаде ја слушне “Повикај ме” на Ал Грин, веднаш ќе почне да танцува, да чука со прстите и да ја тресе главата. Нема да можеш да си помогнеш, ќе пукнеш од смеење. Тоа е мајка ми“, рекла Меган, а вака за неа зборувале пријателите на Дорија:

„Таа е како кралица! Таа никогаш не се жали и никогаш не објаснува. Изгледа лежерно и луѓето го забележуваат нејзиниот накит за носот, присевите и сето тоа изгледа многу кул. Сепак, тие грешат, таа е направена од челик. Не ја потценувајте, многу е опасно“, изјави еднаш пријател на Дорија Рагланд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *