Две „принцези“ и две јатрви кои се разликуваат како ден и ноќ: Еве ги разликите како Кејт и Меган ги воспитуваат идните „принцови“?

Без разлика дали се работи за идна кралица или типична мајка, секоја од нив има свои методи на родителство. Тоа јасно може да се види кај Кејт Мидлтон и Меган Маркл, кои се во брак со принцови, двајца браќа, но децата ги воспитуваат сосема поинаку.

Кејт била свесна дека кога ќе се омажи за принцот Вилијам, ќе мора да преземе важни обврски како дел од кралското семејство. Секоја година имаат над 2.000 службени обврски ширум светот, а на нив редовно можевме да ги видиме малите наследници Кејт и Вилијам.

Децата на Меган Маркл ретко се појавуваат

Меган и Хари имаат друг метод. Тие се заштитнички настроени кон своите деца и сакаат да ги држат подалеку од очите на јавноста што е можно повеќе. Тие донеле таква одлука бидејќи знаат што доживеала покојната принцеза Дијана во медиумите, па Хари сакал да ги заштити сопругата и децата.

Крштевањето на децата на Кејт Мидлтон е јавно

Сите деца на Меган и Хари беа крстени со реплика на крштевката на кралицата Викторија. Тие славеа за семејството и најблиските пријатели, но не се криеја од јавноста, па во медиумите се појавија слики од крштевката.

Меган и Хари сакаа приватност и традиција

Меган и Хари ја организираа крштевката на своите деца за само 25 гости. Овој пат беше искористена и реплика на кралскиот христијански фустан, но се беше направено далеку од јавноста.

Кејт и Вилијам повремено патуваат во забавните паркови и Мекдоналдс со децата

Кејт во едно интервју изјави дека сака нејзините деца да знаат некои од „нормалните“ работи што ги прават другите деца. Не сака на своите деца да им забранува се поради нивниот кралски статус.

Меган и Хари ги воспитуваат своите деца како приватни граѓани

Двојката реши да се откаже од кралската титула. Тие решија да станат „нормални“ родители кога го напуштија кралското семејство и да ги воспитуваат своите деца како сите други граѓани.

Кејт е скромен родител

Кејт има голема помош во грижата за своите деца, а во едно интервју рече: „Да станам мајка е толку наградувачко и прекрасно искуство за мене. Сепак, тоа беше голем предизвик, дури и за мене, која има поддршка дома што повеќето мајки ја немаат. Ништо не може да ве подготви за ова огромно искуство и што значи да се стане мајка.’

Меган призна дека се бори со менталното здравје

Откако стана мајка, Меган ја сподели својата лична борба за одржување на менталното здравје.

„Секоја жена, особено кога е бремена, е многу ранлива. Така стана навистина предизвик. И тогаш ќе имате новороденче и тоа е навистина тешко“, рече таа.

Дадилката на децата на Вилијам завршила врвен колеџ

Кога принцот Џорџ имал околу 6 месеци, парот решил да ангажира дадилка. Оттогаш, Марија Тереза ​​живее со семејството, дури и се грижи за Шарлот и Лујо, без дополнителна помош. Дипломирала на колеџот Норланд, кој обезбедува одлично образование за воспитување деца.

Дадилката на децата на Хари не и беше позната на јавноста

Меган и Хари најмиле дадилка откако се родил Арчи, но подоцна ја отпуштиле поради „напуштање на должноста“. Меган сакала да ја заштити приватноста на дадилката, па не го открила идентитетот.

Кејт ги учи децата градинарство и уметност

„Имав неверојатна баба која ни посвети многу време – играше со нас, се занимаваше со уметност и занает, не однесе во стаклена градина да се занимаваме со градинарство и готвеше со нас. Се трудам искуството што ни го даде да им го дадам на моите деца исто така“, рече Кејт еднаш.

Меган сака да готви за своето семејство

“Сигурна сум дека бебето ќе биде воспитано убаво и здраво. Таа сака да готви, јаде органски секогаш кога може. Гледам како ја етикетираат храната, таа е генијалец”, изјавила нејзина блиска пријателка.

Кејт избра луксузна традиционална количка за деца

Кејт за своите деца избра луксузна количка, како стара кочија. Станува збор за бренд што кралското семејство го користи со години, а и самата кралица ги користела како дете. Количката чини околу 4.000 евра.

Меган ја прекина семејната традиција со количка

Меган наместо да купи традиционална количка за бебиња, се одлучи за класична количка. Нејзината пријателка ги подарила, а нивната цена е околу 1.500 евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *