Холивудскиот пастув не запира: Од ведро небо објави дека има 9-то дете, 10-то и 11-то се на пат

„Ветувам дека ќе го заштитам, обезбедувам, водам и сакам ова дете најдобро што можам“

Комичарот и водител Ник Кенон на Инстаграм се пофали дека станал татко и тоа по деветти пат, пишува Page Six.

Кенон доби девојче по име Оникс Ајс Кол Кенон со поранешната манекенка Ланиша Кол и нагласи дека „Бог нему и на Ланиша им даде привилегија да бидат домаќини на ангел на земјата“.

-Ветувам дека ќе го заштитам, водам и сакам ова дете најдобро што можам – напиша тој.

– Сите учиме толку многу од овие ангели што ги нарекуваме деца. Учам дека проблемот не е ограниченото време што го имаме на оваа планета, туку ограниченото количество љубов. Ветувам дека ќе го сакам ова мало девојче со целото мое срце, без разлика што некој ќе каже – додаде тој.

Инаку, Ник во август годинава објави дека ќе има уште едно дете, но со манекенката Британи Бел, и тоа десетто по ред. Исто така, бремена е и Аби Де Ла Роса, со која Кенон веќе има две деца, но не откри дали Ник е татко на нејзиното трето дете. Доаѓањето на ова дете изненади многумина бидејќи никој не го очекуваше, па сега Кенон ги очекува 10-то и 11-то дете.

Канон со Британи веќе има 5-годишен син Голден Сагон и едногодишна ќерка Моќна кралица и е татко на 11-годишните близнаци Монро и Марокан, кои ги доби со поранешната Мараја Кери, како и новородениот син Легендарна Лав, чија мајка е моделот Бре Тиези.

Тој, исто така, пречека уште една група близнаци, Зион и Зилион, со Аби Де Ла Роса минатата година и го доби синот Зен со Алиса Скот, но момчето почина на возраст од пет месеци во декември 2021 година, откако му беше дијагностициран рак на мозокот.

Потсетете се дека 41-годишниот Кенон претходно изјави дека имал толку многу деца „намерно“ и дека тие не се резултат на тоа што заборавил да користи заштита.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *