Легендарниот Renault 4 се враќа со премиера во Париз, еве како ќе изгледа сега (фото)

Renault, Dacia, Alpine и Mobilize го потврдија своето учество на претстојниот автосалон во Париз, кој под слоганот „Revolution is on“ ќе се одржи во изложбениот центар Porte de Versailles од 17 до 23 октомври годинава.

Renault ќе му го претстави на светот повторното издавање на иконскиот Renault 4, како и новиот Kangoo E-Tech електричен, специјално дизајниран за семејства. На крајот од едногодишната прослава на 50-годишнината на Renault 5, јавноста ќе има можност да открие спортски и неконвенционален прототип на Рено.

Покрај тоа, Renault за прв пат ќе ги изложи моделите со кои повторно почнува да го освојува сегментот C: Megane E-Tech електричниот и новиот Austral E-Tech хибрид.

Дачија – нов визуелен идентитет

На саемот за автомобили во Париз, Dacia ќе ја претстави последната фаза од трансформацијата на својот визуелен идентитет, која започна во средината на 2021 година, прво во областа на комуникација и маркетинг, за да се прошири на дистрибутивната мрежа на почетокот на 2022 година.

Како изгледа новиот визуелен идентитет на сите модели на брендот ќе се знае во Париз. Тоа е стратешки потег на брендот и историски предизвик во автомобилската индустрија.

Ексклузивен концепт автомобил на марката Alpine

Марката Alpine ќе учествува и на саемот за автомобили во Париз за да ги претстави спортските автомобили на денешницата и утрешниот ден. Со најновите иновации и технологии од Формула 1, марката ќе претстави нова фаза од сопствената трансформација: најновиот концепт автомобил кој ја комбинира иднината и спортската стратегија на марката.

Мобилност за 1, 2 или повеќе лица…

Посветен на нови решенија за мобилност, Mobilize ќе ги претстави возилата на иднината и концептите што ја отелотворуваат нејзината визија за урбана мобилност. Во оваа прилика тие ќе го изложат концептниот автомобил Mobilize Duo прилагоден за услуги за споделување возила и на чија употреба може да се претплатите. Прилагодени за споделување услуги и опремени со разни други услуги, овие возила ќе ја олеснат мобилноста на луѓето и стоките во сложени урбани средини. Мобилиз ќе ги претстави и своите енергетски решенија и визии во областа на енергетиката.

Како дел од заедничкото вложување HYVIA, посветено на мобилноста базирана на водород, Renault Group и Plug компанијата ќе изложат возила на водород (комбе, минибус, шасија со кабина) и ќе прикажат илустрации на нивниот уникатен H2 екосистем во Сала 3.

Комплетно нов е и Master Van H2-TECH, кој досега беше изложен како прототип, кој сега за прв пат ќе биде претставен во сериско издание, целосно подготвен за пат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *